- Szczegóły
Już w najbliższą niedzielę, 15 października, Polki i Polacy mogą oddać głos w wyborach do Sejmu i do Senatu, a także w referendum. Wybory to święto demokracji, dlatego by zachęcić do korzystania ze swojego prawa, rząd przygotował akcje profrekwencyjne dla gmin do 20 tys. mieszkańców.
- "Bitwa o remizy", to program który zakłada, że w każdym powiecie – oprócz miast na prawach powiatu - gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w wyborach do Sejmu i Senatu otrzyma 1 mln zł na termomodernizację, remont i wyposażenie remizy strażackiej.
- Gminy do 20 tys. mieszkańców, które osiągną największą frekwencję w powiecie, otrzymają ponadto 1 mln zł na budżet obywatelski. Te środki będą mogły być wykorzystane zgodnie z wolą mieszkańców i o tym, co powstanie dzięki tym środkom, zdecydują mieszkańcy danej gminy.
- Na dodatkowe środki mogą liczyć wszystkie gminy do 20 tys. mieszkańców, w których frekwencja przekroczy 60%. Dana gmina otrzyma wtedy:
- 250 tys. zł na rozwój działalności kół gospodyń wiejskich, zespołów ludowych i orkiestr dętych;
- 250 tys. zł dla lokalnego klubu sportowego.
To ogromny zastrzyk dla tych organizacji pozarządowych. Myślę, że nie jeden klub i nie jedno KGW cieszy się z takich możliwości. Mam nadzieje, że spowoduje to, że mieszkańcy naszej gminy Świecie nad Osą, , zmobilizują się i wykażą dodatkowe zaangażowanie, dzięki czemu będą miały szansę na otrzymanie tych środków
- Szczegóły
Rozkład jazdy bezpłatnego transportu do lokali wyborczych w dniu wyborów Sejm, Senat 15.10.2023. Stosownie do zapisów art.37e §1 i 2 oraz 37f 1ustawy Kodeksu Wyborczego.
Kurs I
Obwód głosowania nr 8. Szarnoś i nr 2 Lisnowo
8:05 Karolewo (Bielik); 8:07 Karolewo I (Droszczak); 8:10 Karolewo III (Deuter) ; 8:13 Karolewo (Skrzyżowanie) - Szkoła Lisnowo następnie Świetlica Szarnoś.
Obwód głosowania nr 5 Mędrzyce
8:35 Lisnówko (Chabros); 8:40 Lisnówko I (Niklewski); 8:43 Lisnówko (Wieś); 8:45 Mędrzyce I ; Świetlica Mędrzyce
Obwód głosowania nr 6 Partęczyny
9:30 Partęczyny (Szkoła); 9:32 Partęczyny III (Klonowski); 9:35 Partęczyny (Skrzyżowanie); 9:37 Partęczyny II(Zięba); 9:40 Partęczyny VI (Krysiewicz); 9:42 Partęczyny V (Jasińska) 9:44 Partęczyny IV( Jasiński); 9:45 Partęczyny (Giżycka)- Świetlica Partęczyny
Obwód głosowania nr 3 Świecie nad Osą
10:20 Rychnowo(Gil); 10:21 Rychnowo (Wioska); 10:23 Rychnowo( Wiśniewski, Szczecki); 10:25 Dębniaki( Piasta) – GOPS Świecie nad Osą.
10:45 Głodowo(Żuraw) – GOPS Świecie nad Osą.
Obwód głosowania nr 4 Bursztynowo
11:10 N. Młyn; 11:13 Kitnówko; 11:15 Białobłoty I(Czaczkowski); 11:17 Białobłoty(Skrzyżowanie); 11:20 Białobłoty Wyb.(Czyżykowski), 11:22 Białobłoty II (Jedamski); 11:25 Białobłoty III (Piasta) – Szkoła Bursztynowo
11:40 Bursztynowo( Skrzyżowanie - Tarkowska); 11:45 Skrzyżowanie (Bałdyga); 11:48 St. Ruda I (Jedamski); 11:50 Bursztynowo I (Łata) – Szkoła Bursztynowo.
Obwód głosowania nr 1 Linowo
12:15 Linowo PKP; 12:20 Linowo (Skrzyżowanie – Łyko); 12:22 Linowo (Brodzińska); 12:25 Linowo (Jagielski); 12:30 Linowo (Linodrób) – Szkoła Linowo.
Kurs II
Obwód głosowania nr 8. Szarnoś
13:15 Karolewo (Bielik); 13:17 Karolewo I (Droszczak); 13:20 Karolewo III (Deuter) ; 13:23 Karolewo (Skrzyżowanie) - Szkoła Lisnowo następnie Świetlica Szarnoś.
Obwód głosowania nr 5 Mędrzyce
13:50 Lisnówko (Chabros); 13:55 Lisnówko I (Niklewski); 13:58 Lisnówko (Wieś); 14:00 Mędrzyce I ; Świetlica Mędrzyce
Obwód głosowania nr 6 Partęczyny
14:45 Partęczyny (Szkoła); 14:48 Partęczyny III (Klonowski); 14:50 Partęczyny (Skrzyżowanie); 14:53 Partęczyny II(Zięba); 14:55 Partęczyny VI (Krysiewicz); 14:57 Partęczyny V (Jasińska) 14:59 Partęczyny IV( Jasiński); 15:01 Partęczyny (Giżycka)- Świetlica Partęczyny
Obwód głosowania nr 3 Świecie nad Osą
15:35 Rychnowo(Gil); 15:36 Rychnowo (Wioska); 15:38 Rychnowo( Wiśniewski, Szczecki); 15:40 Dębniaki( Piasta) – GOPS Świecie nad Osą.
16:00 Głodowo(Żuraw) – GOPS Świecie nad Osą.
Obwód głosowania nr 4 Bursztynowo
16:20 N. Młyn; 16:22 Kitnówko; 16:25 Białobłoty I(Czaczkowski); 16:27 Białobłoty(Skrzyżowanie); 16:30 Białobłoty Wyb.(Czyżykowski), 16:32 Białobłoty II (Jedamski); 16:35 Białobłoty III (Piasta) – Szkoła Bursztynowo
16:50 Bursztynowo( Skrzyżowanie - Tarkowska); 16:55 Skrzyżowanie (Bałdyga); 16:58 St. Ruda I (Jedamski); 17:00 Bursztynowo I (Łata) – Szkoła Bursztynowo.
Obwód głosowania nr 1 Linowo
17:20 Linowo PKP; 17:25 Linowo (Skrzyżowanie – Łyko); 17:27 Linowo (Brodzińska); 17:30 Linowo (Jagielski); 17:35 Linowo (Linodrób) – Szkoła Linowo.
- Szczegóły