Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w dyskusji i uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących wyznaczenia w naszej gminie obszaru zdegradowanego i obszaru do przeprowadzenia rewitalizacji.

Rewitalizacja to szeroki proces przemian społecznych, przestrzennych i ekonomicznych na obszarze, znajdującym się w kryzysie. Jej celem jest ponowne przywrócenie do życia zdegradowanej obszaru wiejskiego oraz uzupełnienie jej o nowe funkcje. Mówiąc prościej – chodzi o to, żeby w takim miejscu dobrze się przebywało, mieszkało i pracowało. Remonty budynków czy modernizacja dróg to tylko niewielka część działań składających się na rewitalizację. Poprawa przestrzeni musi iść w parze z polepszeniem warunków życia, co zapewniają szerokie działania społeczne, kulturalne, edukacyjne czy ekonomiczne podejmowane w tym procesie.

Konsultacje mają na celu zebranie od wszystkich zainteresowanych rewitalizacją (czyli interesariuszy) uwag, opinii i propozycji odnośnie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Świecie nad Osą.

Konsultacje przeprowadzone będą w okresie od dnia 20 maja 2016 r. do dnia 19 czerwca 2016 r. w formie:

• uwag w postaci papierowej lub elektronicznej składanych poprzez formularz konsultacji,
  • ankiet,
  • spotkań konsultacyjnych.

Wypełniony formularz konsultacji i ankietę będzie można przekazywać w terminie od dnia 20 maja 2016 r. do dnia 19 czerwca 2016 r.:

• bezpośrednio do Urzędu Gminy w Świeciu nad Osą (w sekretariacie lub w pokoju nr 9),
  • drogą elektroniczną na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • drogą korespondencyjną na adres: Gmina Świecie nad Osą, Świecie nad Osą 1, 86-341 Świecie nad Osą

Materiały tj. projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji wraz z załącznikami („Diagnoza obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji Gminy Świecie nad Osą na lata 2016-2023” oraz mapy obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji), ankiety oraz formularz konsultacji będą dostępne od dnia 20 maja 2016 r.:

• w siedzibie Urzędu Gminy Świecie nad Osą
  • na stronie internetowej gminy www.swiecienadosa.pl w zakładce „Program rewitalizacji Gminy Świecie nad Osą”

Terminy i miejsce spotkań konsultacyjnych:

• Szarnoś i Lisnowo: świetlica wiejska w Lisnowie, 06.06.2016 r., godz. 10.00
  • Mędrzyce: świetlica wiejska, 06.06.2016 r., godz. 12.00
  • Widlice: budynek po przepompowni, 06.06.2016 r., godz. 14.00

Pliki do pobrania:

Projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji (16kB) zip
Diagnoza obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji (786kB) pdf
Mapy obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji (4912kB) pdf

Ankieta internetowa: http://goo.gl/forms/wua3qzFhpbltOdu73

Formularz konsultacji społecznych (13kB) zip

Materiały można otrzymać również w siedzibie Urzędu Gminy Świecie nad Osa (pok. Nr 9).